Akademia Nauk Stosowanych w Łomży - strona głównaBiuletyn Informacji Publicznej - strona główna

>> Strona główna > Akty prawne > Zarządzenia Rektora > rok 2011


Zarządzenie Rektora PWSIiP w Łomży nr 6/11 w spr.: ustalenia jednolitego systemu powiadamiania i alarmowania...

ZARZĄDZENIE  nr 6/11
REKTORA  PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI i PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ŁOMŻY
z dnia  22 lutego 2011 r.

w sprawie: ustalenia jednolitego systemu powiadamiania i alarmowania w PWSIiP w Łomży w sytuacjach kryzysowych  i w okresie zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

Na podstawie art. 30 ust.1 pkt. Statutu PWSIiP w Łomży oraz w związku z art. 66, ust.2, pkt 5 ustawy z dnia 27.07.2005r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. z 2005r., nr 164, poz. 1365 - z późn. zm.),
zarządzam, co następuje:

§ 1
1.W celu zapewnienia odpowiednich działań w zakresie zorganizowania ochrony stanu osobowego pracowników i studentów PWSIiP w Łomży, a także innych osób przebywających w obiektach Uczelni, przed zbliżającymi się zagrożeniami lub na wypadek stwierdzenia faktu zaistnienia na terenie miasta niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia ludzi, związanego z wystąpieniem wszelkiego rodzaju klęsk żywiołowych, awarii obiektów technicznych, skażeń i zakażeń środowiska, aktów terrorystycznych, a także na okres zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny, ustala się jednolity system powiadamiania i alarmowania , obejmujący:
1 )Zespół  Reagowania Kryzysowego PWSIiP w Łomży- powołany zarządzeniem Rektora PWSIiP w Łomży,
2) Zesół „Stałego Dyżuru PWSIiP w Łomży” powołany zarządzeniem Rektora PWSIiP w Łomży,
3) zarządcę obiektu  - wyznaczona osoba funkcyjna odpowiedzialna za bezpieczeństwo i porządek w danym obiekcie PWSIiP w Łomży,
4) służby ochrony obiektów PWSIiP w Łomży - pełnione przez pracowników Agencji Ochrony, odpowiedzialnej za ochronę obiektów PWSIiP w Łomży.
2. System funkcjonuje całodobowo. Do czasu rozwinięcia Stałego Dyżuru (na polecenie Rektora  lub Kanclerza PWSIiP w Łomży) - funkcję organu przyjmującego i przekazującego sygnały (informacje) o zagrożeniach - pełni Punkt Alarmowania PWSIiP w Łomży - zorganizowany w sekretariacie  Kanclerza PWSIiP w Łomży:
1) w dni robocze - podczas pracy w godzinach: od 8.00 do 16.00 - jego zadania realizuje pracownik sekretariatu Kanclerza lub Rektora PWSIiP w Łomży w oparciu o posiadane środki łączności,
2) w pozostałej części doby (w każdy dzień tygodnia) i dni ustawowo oraz dodatkowo wolne od pracy - zadania Punktu Alarmowania realizuje pracownik i Stanowisko Dowodzenia Agencji Ochrony ochraniającej PWSIiP w Łomży w oparciu o posiadane środki łączności.

§ 2
1. Skład Punktu Alarmowania w obiektach PWSIiP w Łomży stanowią  pracownicy sekretariatów, Rektora  i Kanclerza PWSIiP w Łomży  oraz pracownicy Agencji Ochrony, realizującej ochronę fizyczną obiektów PWSIiP w Łomży.
2. Rolę Punktu Alarmowania w stosunku do obiektów nie objętych całodobową ochroną fizyczną przez Agencję Ochrony, pełnią wyznaczeni pracownicy tych obiektów.
3. Celem działania Punktu Alarmowania PWSIiP w Łomży jest:
1) zapewnienie sprawnego przekazywania decyzji Prezydenta - Szefa Obrony Cywilnej Miasta Łomża lub sygnałów (informacji) przekazywanych przez ogniwa Systemu Wykrywania i Alarmowania miasta Łomża Rektorowi PWSIiP w Łomży, a także do wszystkich obiektów PWSIiP w Łomży,
2) powiadomienie członków Zespołu  Reagowania Kryzysowego PWSIiP w Łomży oraz obsadę Stałego Dyżuru o konieczności stawiennictwa w miejscu pracy  - na polecenie Rektora  lub Kanclerza PWSIiP w Łomży,
3) w razie konieczności - ogłaszanie alarmu (powiadamianie o zagrożeniu) dla stanu osobowego (pracowników), w sposób określony  w Planie ochrony bezpieczeństwa Ppoż..
4) przyjmowanie i przekazywanie zarządcom obiektów sygnałów (informacji) od uprawnionych organów oraz Zespołu  Reagowania Kryzysowego PWSIiP w Łomży  - po jego rozwinięciu o zagrożeniach - sytuacji kryzysowej na terenie miasta i PWSIiP w Łomży  , a także związane z tym zadania do realizacji.

§ 3
1. Zasadniczym sposobem powiadamiania i alarmowania w PWSIiP w Łomży jest przekazywanie sygnałów (informacji) przez techniczne środki łączności (stacjonarną sieć telefoniczną lub operatorów sieci komórkowych) oraz poprzez serwis internetowy Uczelni.
2. Sposobem zastępczym powiadamiania i alarmowania w PWSIiP w Łomży - w przypadku zakłóceń łączności telefonicznej w Uczelni  lub na terenie miasta - jest:
1 )w godzinach pracy - za pomocą kuriera wyznaczonego doraźnie spośród pracowników PWSIiP w Łomży,
2) po godzinach pracy i w dni wolne od pracy - z wykorzystaniem służbowego środka transportu przez kuriera - pracownika ochrony z grupy interwencyjnej Agencji Ochrony.

§ 4
1. Nadzór nad właściwym funkcjonowaniem systemu powiadamiania i alarmowania w PWSIiP w Łomży
sprawuje Kanclerz Uczelni.
2. Opracowanie dokumentacji z zakresu powiadamiania i alarmowania dla potrzeb Punktu Alarmowania PWSIiP w Łomży oraz jej aktualizacja jest kompetencją pracownika ds. obronnych PWSIiP w Łomży.
3. Zarządcy obiektów sprawują nadzór nad funkcjonowaniem Punktów Alarmowania w swoich obiektach.
4. Zarządcy obiektów - w oparciu o siły i środki podległych im jednostek organizacyjnych, lokowanych w obiekcie - ustalą zasady i tryb powiadamiania kierowniczych osób funkcyjnych oraz alarmowania stanów
osobowych w obiekcie.

§ 5
1. Zarządzenie otrzymują, zarządcy obiektów PWSIiP w Łomży oraz Agencja Ochrony, odpowiedzialna za ochronę obiektów PWSIiP w Łomży.
2. Do realizacji zadań Systemu powiadamiania  i ostrzegania wykorzystać złączniki z dokumentacji Stałego Dyżuru PWSIiP  w Łomży(wykaz telefonów oraz sygnały powiadamiania i ostrzegania).

§ 6
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Rektor
(-) dr hab. Robert Charmas, prof. PWSIiP
    







 

Załączniki:
  1.   Zarz_Rekt_6-11.pdf
Wytworzył:   Rektor

Dokument z dnia:2011-02-22

Opublikował: Ewa  Zawłocka

Publikacja z dnia: 2011-10-17 11:39:02

Wersja dokumentu: 2

Ilość wyświetleń: 1303


Projekt: TS 2010

System miniBIP v.0.3